o nas

Udostępnij

Ruch jest drzwiami do uczenia się. Paul E. Dennison 

Ruch jest łącznikiem pomiędzy myślą a czynem. M. Montessori

 

 


Pomysł stworzenia SIgmy powstał wiele lat temu. Pracując z dziećmi jako nauczyciel wychowania fizycznego przez 37 lat, mam ogromną świadomość wyjątkowej roli ruchu w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Z mojego doświadczenia zawodowego wynika następująca reguła: właściwy rozwój ruchowy dziecka od urodzenia jest podstawą do prawidłowego rozwoju psychoruchowego, a opóźnienia i problemy rozwoju ruchowego są symptomami późniejszych dysfunkcji.

Na przykład dzieci z problemem dysleksji lub przetwarzania sensorycznego w większości przypadków nie czworakowały w okresie niemowlęcym. Jest to pominięcie bardzo ważnego etapu rozwoju ruchowego, które można zrekompensować stosując odpowiednią terapię.

Jak się okazuje wszystkie najnowsze metody terapii służące rozwojowi dziecka, takie jak m.in.:

odnoszą się do wykorzystywania ruchu jako narzędzia wspomagania rozwoju psychoruchowego. Skuteczność terapii logopedycznej, czy pedagogicznej również jest większa, jeżeli zawiera elementy ćwiczeń ruchowych, które stymulują organizm dziecka do efektywniejszej pracy.

Chcę powiedzieć, że ruch stosowany w odpowiedniej formie ma działanie terapeutyczne i to w zakresie znacznie wykraczającym poza sferę ruchową. Poprawia funkcjonowanie naszego umysłu, wzmaga koncentracje uwagi, reguluje emocje, może pobudzać, wyciszać, doskonali pracę aparatu mowy, poprawia napięcie mięśni, trzymanie sylwetki i w końcu relacje społeczne.

Z tego względu postanowiłam stworzyć miejsce, w którym przyjazna i kompetentna grupa ludzi poprzez swoje zajęcia będzie wspierała rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży.

W naszym Centrum proponujemy usługi terapeutów i specjalistów:

Pragniemy wspomagać i stymulować rozwój dzieci z objawami:

Na bieżąco poszerzamy naszą ofertę, zgodnie z aktualnymi tendencjami w dziedzinie diagnozowania i wyrównywania trudności występujących u dzieci.

 

                                                                                                                               Katarzyna Figat

 

 

Kontakt

  • tel. (+48) 606 689 397
  • biuro@sigma-centrum.pl

Znajdziesz nas też na

Adres

SIgma - Centrum Rozwoju
ul. Warszawska 41 96-500 Sochaczew