FORBRAIN® w trakcie innych terapii

Udostępnij

Słuchawki Forbrain® wzmacniają podstawowe dźwięki mowy i sprzyjają ich odbiorowi drogą kostną, pozytywnie wpływając na rozwój mowy i komunikację.
Ogólnie lepszy poziom komunikacji wynika z pracy nad każdym z jej aspektów:

Słuchawki Forbrain® mają pomóc mózgowi w rozwoju automatycznych mechanizmów wykrywania zmian, które sprawiają, że następuje poprawa uwagi.

Lepsze funkcjonowanie mechanizmów uwagi wpływa również bardzo pozytywnie na:

Filtr Forbrain® podkreśla rytm mowy, a przewodnictwo kostne ułatwia jego przyswojenie w celu lepszego zapamiętania informacji.
Ogólnie pamięć ma decydujące znaczenie w procesie uczenia się, toteż używanie słuchawek Forbrain® pozytywnie wpływa na:

Przewodnictwo powietrzne

Dźwięk dociera do ucha zewnętrznego, przechodzi przez błonę bębenkową i dalej, drogą powietrzną, przez kilka części ucha, a następnie jest przetwarzany na bodziec elektryczny przez organ nazywany ślimakiem. Bodziec odbierany jest przez mózg, który go analizuje i interpretuje.

 

Przewodnictwo kostne

Dźwięk własnego głosu odbieramy w inny sposób: za pośrednictwem kości czaszki.

Gdy kości drgają, przekazują dźwięk, który dociera do ślimaka, nie przechodząc jednak przez błonę bębenkową.

 

Podobnie jak w przypadku drogi powietrznej, drgania przekazywane drogą kostną również są przekształcane na impulsy elektryczne, analizowane następnie przez mózg. Mówimy wówczas o przewodnictwie kostnym.

Wzmacniając przewodnictwo kostne, ale nie blokując przy tym przewodnictwa powietrznego, SŁUCHAWKI FORBRAIN® znacznie poprawiają percepcję dźwięku.


Zobacz także:

Integracja bilateralna Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS Terapia taktylna Terapia NDT Bobath Baby TUS z klockami LEGO® Integracja sensoryczna Terapia pedagogiczna Pedagog specjalny Pomoc w lekcjach / korepetycje Trening słuchowy Johansena Usprawnianie dzieci 5-6 letnich / doskonalenie gotowości szkolnej Terapia ręki Trening umiejętności społecznych TUS Diagnozy Terapia NDT Bobath Baby Masaż Shantala


Kontakt

  • tel. (+48) 606 689 397
  • biuro@sigma-centrum.pl

Znajdziesz nas też na

Adres

SIgma - Centrum Rozwoju
ul. Warszawska 41 96-500 Sochaczew